Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekuce

Vloženo: 29.08.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobry den pokud byla vydana exekuce na movite veci je mozne se s exekutorem dohodnout na splatkach?a druha vec nas movity majetek cini pouze osobni automobil s tym ze my zijeme v zahranici co se stane pokud splatky nepovoli a budou chtit zabavane vozidlo dovezt do skladu zabavenych veci a ja tak neucinim protoze na cestu do cr nemam a za druhe manzel ho ma k vykonavani prace dekuji za odpoved

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
se soudním exekutorem je možné se domluvit na úhradě dluhu ve splátkách, nicméně upozorňujeme, že na splátkový kalendář nemá povinný (dlužník) právní nárok, vždy bude záležet na dobré vůli exekutora a oprávněného (věřitele).
 
Co se týče exekučního prodeje Vašeho automobilu, doporučujeme, abyste podali návrh na zastavení exekuce prodejeme tohoto vozidla, a to z důvodu, že jej nezbytně potřebujete k uspokojování hmotných potřeb svých a své rodiny (příp. k plnění pracovních úkolů). Exekuční postih takových věcí je zakázán ustanovením § 322 odst. 1 občanského soudního řádu. Návrh na zastavení exekuce prodejem vozidla podejte v písemné podobě a zašlete jej přímo soudnímu exekutorovi. Dokud nebude o Vašem návrhu na zastavení exekuce rozhodnuto, nemůže exekutor exekuci tzv. provést, to znamená, nemůže vozidlo prodat. O tom, zda Vašemu návrhu bylo vyhověno nebo byl zamítnut budete písemně informováni.
 
Pokud však návrh na zastavení exekuce prodejem vozidla nepodáte a vozidlo nepředáte exekutorovi tak, jak jste byli vyzváni, můžete být trestně stíháni pro spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis