Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekuce

Vloženo: 28.08.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobry den je mozne aby byl vydan exekucni prikaz 15.8.a exekutor klepal u dveri 17.8???s tim ze mi volal ze mi dava tyden na zaslani 10tis a pak se snad domluvime na splatkach penize jsem neposlala nemam s tim ze sem ho informovala sms jelikoz ziji v zahranici zadna odpoved dluzna castka cini 50tis.co mohu delat?jak dlouho trva vydat evropsky exekucni prikaz dekuji za odpoved

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
z Vašeho dotazu usuzujeme, že byl ve věci vydán exekuční příkaz k prodeji Vašich movitých věcí (na základě jiného exekučního příkazu by nemohl exekutor klepat u Vašich dveří).
U tohoto způsobu provedení exekuce se ze zákona nedoručuje exekuční příkaz předem, ale až při samotném provedení exekuce (tedy až ve chvíli, kdy exekutor zaklepe na dveře), a to z jediného praktického a logického důvodu: aby dlužník své věci nemohl před exekutorem ukrýt.
Tedy ano, exekuční příkaz k prodeji movitých věcí povinného mohl být vydán 15.8. a 17.8. se mohl exekutor objevit u Vašich dveří.
 
Pokud jste v druhé části svého dotazu měla na mysli, v jaké lhůtě je soud povinen opatřit český exekuční titul "potvrzením vykonatelnosti", přičemž takové potvrzení se nazývá "evropským exekučním titulem", pak od 10.1.2015 již není třeba k vykonání českého exekučního titulu na území jiného členského státu EU takové potvrzení opatřovat a oprávněný (věřitel) může bez dalšího dát podnět k zahájení exekučního řízení (které bude probíhat dle procesních pravidel daného státu).
 
Tým IuRe
 

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis