Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekuce

Vloženo: 18.08.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den. Mám dotaz ohledně moji exekuce. Mám jich cca 10. Dvě se mi strhávají každý měsíc z platu. Jeden exekutor mi každý měsíc volá že chce poslat 500kc jinak že mi pošle auto co mi zabaví veci. Tomu moc nerozumím protože mám trvalý pobyt na úřadě a bydlím na ubytovně. Další věc je že mi ani neřekl čeho se exekuce týká. Případně bych poprosil nakou radu jak se exekucí zbavit protože mi pride že každý měsíc mi strhávají peníze ale dlužím pořád víc a víc peněz. Díky za pomoc

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
soudní exekutor je oprávněn Vám provést exekuci prodejem movitých věcí v prostorech, které reálně užíváte, tedy např. i na ubytovně. Otázkou samozřejmě je, zda bude provedení takové exekuce účelné, to je ale na posouzení pana exekutora.
 
Exekuci je možné zastavit, avšak pouze z některého z důvodů uvedených v ust. § 268 občanského soudního řádu. Jedním z důvodů je např. skutečnost, že průběh exekuce ukazuje, že výtěžek, kterého jí bude dosaženo, nepostačí ani ke krytí jejích nákladů. Návrh na zastavení exekuce je třeba učinit písemně a spolu s odůvodněním (a případně i listinnými důkazy prokazujícími tvrzené skutečnosti) předložit soudnímu exekutorovi.
Musíme jen upozornit, že zastavení exekuce neznamená prominutí dluhu, ale pouze a toliko to, že nebude možné exekuci provést, dokud věřitel opět nepodá další návrh na nařízení exekuce.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis