Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

exekuce

Vloženo: 16.08.2017
Kategorie: 
Náklady exekučního řízení
Text otázky: 

Dobrý den.Přišel mi Exekuční příkaz,kde výše jistiny(dlužné částky),je 0(nula) Kč,úroky z prodlení z této částky za dva roky 187 Kč a náklady na exekuci celkem 14.900 Kč.Je toto vůbec možné,mohu se proti tomu nějak bránit?

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
Vámi uváděná částka nákladů exekuce je zarážející, ale nikoliv nemožná. Náklady exekuce jsou totiž tvořeny jednak odměnou exekutora (ta základní činí cca 7800,- Kč vč. DPH), tak i náklady oprávněného, kterými jsou ve většině případů náklady právního zastoupení.  
 
Dle výše nákladů exekuce by se dalo usuzovat, že původně bylo exekuční řízení zahájeno k vymožení vyšší jistiny než je jistina ve výši 0,- Kč 
 
Doporučujeme požádat exekutora o podrobné rozúčtování nákladů exekuce. Pokud by soudní exekutor na Vaši žádost nereagoval, obraťte se se stížností na jeho nečinnost na exekuční soud, tedy na soud, který exekutora pověřil k provedení exekuce.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis