Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

exekuce

Vloženo: 14.08.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobry den chci se zeptat pokut mam vice exekuci přiklad 10 a splacim dvě a sem jižbez prace a na uřadě prace a splacim ve splatkach je možne aby chtěli po mně i dalši exekutoři platbu ? A dale pokut mi zabavi majetek jeden exekutor a přijde dalši jinej aja už nic nemam protože už byl přednim a budu mit potvrzeni že mi vše sebral jak potom postupovat ?Aco je natom pravda že se msji platit exekuce ty ktere byli prednostne a dřive u soudu musim platit postupne nebo všechni najednou když už mi na ně nezbyva ?Děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
právem a zároveň povinností soudního exekutora je vymáhat po povinném vymáhanou povinnost (např. dluh), a to některým ze způsobů provedení exekuce (např. srážkami ze mzdy nebo jiných příjmů, prodejem movitých věcí atd). Takové právo (a povinnost) má každý exekutor v každém exekučním řízení, které je proti Vám vedeno. Tedy ano, všichni pověření exekutoři mohou po Vás požadovat úhradu vymáhaných dluhů.
 
Na druhé straně však stojí majetkové poměry povinného a reálná vymahatelnost dluhů. Nemá-li povinný už žádný majetek, který by bylo možné exekučně postihnout, nebude ani nic vymoženo.
 
Byla-li ve Vaší domácnosti již provedena mobiliární exekuce (exekuce prodejem movitých věcí), kdy jeden exekutor provedl soupis movitého majetku, lze sice ztěží předpokládat, že další exekutor u Vás ještě nějaké další věci nalezne, nicméně mu v provedení (nového) soupisu nic nebrání. Protokol o prvním soupisu sice potvrzuje, že k soupis došlo a doporučujeme Vám jej předložit dalšímu exekutorovi, který se chystá u Vás provést další soupis, ale protože se protokol vztahuje pouze k danému dni provedení soupisu, nemůže z podstaty věci sloužit jako důkaz o tom, že se ve Vaší domácnosti již nenachází žádné věci,které by bylo možné do nového souspisu sepsat (např. jste si mohl po prvním soupisu zakoupit osobní počítač).
 
Co se týče pořadí provedení exekucí, tak zejména u srážek ze mzdy nebo u exekuce bankovního účtu platí, že tyto majetkové hodnoty jsou vydány tomu exekutorovi, který jako první doručí příslušné organizaci (bance, zaměstnavateli) exekuční příkaz. Ostatní exekutoři, kteří své exekuční příkazy doručí později, musí posečkat, až bude uspokojen věřitel předchozí.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis