Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekuce

Vloženo: 01.08.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den mám problém s exekucí v únoru 2017 jsem se na exekutorském úřadu informovala na číslo účtu a VS kam mohu posílat platby vše mi bylo sděleno a já jsem platila.Nyni vznikl problém s tím že v únoru mi byl poslán jiný VS než jaký mám.Řesíme to již druhý měsíc a vždy se dozvím že zbývá doplatit částka do které nebyly započteny tyto platby.jak se mohu bránit když doklad o platbách jsem již předložila a po dvou týdnech mi znova zašlou stejnou zprávu a znova se to řeší od začátku a tak to jde pořád dokola.Děkuji mnohokrát.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
jsme toho názoru, že platby, které jste učinila na účet exekutora, jsou platbami řádně uskutečněnými na vymáhaný dluh, a to bez ohledu na to, pod jakým variabilním symbolem byly zaslány.
 
Var. symbol je pouze údaj, který zjednodušuje exekutorovi práci v dohledání platby, nicméně platba byla na účet poukázána a tím byl dluh jednotlivými platbami postupně umořován (snižován).
 
Pokud tedy po Vás nyní exekutor žádá abyste již jednou uhrazené částky zaplatila znovu, podejte k exekutorovi písemný návrh na zastavení exekuce do výše Vámi již dříve zaplacených splátek a k návrhu přiložte listiny prokazující provedené platby na účet exekutora (nejlépe výpis z Vašeho účtu). Pokud exekutor takovému Vašemu návrhu nevyhoví, bude muset celý exekuční spis předat exekučnímu soudu k rozhodnutí.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis