Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

exekuce

Vloženo: 14.05.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den. splácím exekuci na základě uzavřeného a exekutorem potvrzeného splátkového kalendáře,kde je uvedeno,že pokud nedodržím splátky,dojde na dražbu mé nemovitosti.Splátky řádně platím v předtermínu a k mému velkému překvapení mi došel od exekutora dopis, že mě navštíví odhadce za účelem určení ceny nemovitosti. Proti tomuto se nemohu odvolat.Oslovila jsem exekutor.úřad s tím, aby mi to vysvětlil, že řádněš splácím. Odpověď žádná.Rovněž jsem zjistila na katastru, že údaj o exekuci exekutor změnil na exekuční příkaz k prodeji nemovitosti. Co mám dělat, jak se mohu bránit? Děkuji Vám za odpověď. Prosím, o anonymní odpověď, bez uvedení jména.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
provedení exekuce prodejem nemovitosti je až nejzazším způsobem, jímž lze po povinném vymoci dlužnou částku a lze k němu přistoupit až ve chvíli, kdy je zřejmé, že není možné vymoci po povinném dluh některým méně zatěžujícím způsobem, tedy např. přikázáním pohledávky z účtu u banky, srážkami ze mzdy nebo prodejem movitých věcí.
 
Ačkoliv s Vámi exekutor uzavřel dohodu o splátkách, je stále oprávněn provést exekuci některým ze zákonných způsobů, mezi něž patří - za shora uvedených podmínek - i prodej nemovitosti.
 
Pokud nejsou pro provedení exekuce prodejem Vaší nemovitosti splněny uvedené podmínky, podejte co nejdříve k exekutorovi návrh na zastavení exekuce prodejem nemovitosti, návrh odůvodněte. Pokud sám exekutor návrhu nevyhoví, musí věc předložit exekučnímu soudu. O výsledku budete vyrozuměn písemným rozhodnutím.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis