Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

exekuce

Vloženo: 02.05.2017
Kategorie: 
Zabavení cizích věcí
Text otázky: 

dobry Den mam dotaz maminka ma exekuci protoze sla na tezkou operaci , a ja se ptam jestli ta exekuce muze na me kdyz ji rodice neplati? protoze jsem si nedavno zacala budovat zivot coz uz jsem vydelečně činna a mam strach aby neskocili na muj edem dekuji

Text odpovědi: 

 Dobrý den,
 
v exekuci lze zásadně postihnout pouze majetek dlužníka, tedy majetek Vaší maminky. 
 
Váš movitý majetek (např. televizor, počítač, peníze v hotovosti) by mohl být exekucí vedené proti Vaší mamince postihnout pouze v případě, že by se takové věci nacházely v prostorech užívaných Vaší maminkou a byly by soudním exekutorem při provádění exekuce prodejem movitých věcí pojaty do soupisu. Pak byste musela exekutorovi, příp. exekučnímu soudu prokázat, že vlastníkem zabavených věcí jste Vy a nikoliv maminka. Pokud byste své vlastnictví k věci neprokázala, byla by s největší pravděpodobností prodána v exekuci a výtěžek z prodeje by se použil na umoření dluhu Vaší maminky.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis