Zadávání dotazů do poradny je dočasně pozastaveno, na zaslané dotazy Vám nemůžeme odpovědět, děkujeme za pochopení!

 
 
Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v sekci Dokumenty/"Pravidla on-line poradny 2/2013" v levém sloupci, nebo po kliknutí na odkaz.
 
Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Exekuce

Vloženo: 28.03.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobry den,exmanzelka na me podala exekuci za neplaceni vyzivneho mym dvema synum.Jako exe.titul pouzila " Rozhodnuti soudu o stanoveni vyzivneho ze dne 26.1.2012",kde se pise,ze..."dluzne vyzivne je od 1.5.2011do 31.1.2012(coz nepopiram a jsem ochoten ihned zaplatit!).Exmanzelka vsak v Exekucnim navrhu uvadi a exekutor po me stale vymaha dluzne vyzivne od 1.5.2011 do 31.1.2013!!..(cimz muj udajny dluh vzrostl trojnasobne!)Myslim si,ze na to nema exekutor pravo,ale chyby v datumu si nevsiml ani exekutor ani soud,ktery "Exe.navrh" schvaloval.Jsem na dne..."pomahali" mi ruzni radcove jak se pred exekuci branit,ale exekutor je rozhodnut prodat dum,ve kterem ziji se synem a moji babickou.Pujde se jeste nejak branit??Neni ten chybny datum duvod k zastaveni exekuce??Je to dlouho,ale pocit pravni bezmoci me ubiji....Dekuji mockrat za odpoved.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
pokud Vám vznikl dluh na výživném i za období po 31.1.2012, tedy za období od 1.2.2012 do 31.1.2013, je exekutor oprávněn provádět exekuci již na základě rozsudku soudu o výživném jež jste povinen platit; rozsudek soudu je totiž v takovém případě tzv. "exekučním titulem" a Vaše dvě děti, kterým jste byl povinován platit výživné, Vás již nemusí opět žalovat na dlužné výživné. V tomto ohledu se tedy vůbec nemusí jednat o písařskou chybu.
 
Pokud však oprávněný ve svém návrhu špatně spočítal dlužné výživné a exekutor ani exekuční soud si toho nevšimli, můžete samozřejmě podat k exekutorovi návrh na částečné zastavení exekuce co do částky, která není dlužná.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis