Zadávání dotazů do poradny je dočasně pozastaveno, na zaslané dotazy Vám nemůžeme odpovědět, děkujeme za pochopení!

 
 
Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v sekci Dokumenty/"Pravidla on-line poradny 2/2013" v levém sloupci, nebo po kliknutí na odkaz.
 
Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

EXE

Vloženo: 24.02.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, v době dobrovolného plnění do 30 dnů od exekutora jsem uhradil celou částku dluhu a zároveň podal návrh na zastavení exekuce zdůvodněný tím, že byl dluh uhrazen. Nyní mě exekutorská kancelář upozorňuje, at tento návrh vezmu zpět, že se celé kolečko uvolnení účtů a nemovitosti zdrží tím, že to bude muset řešit exekuční soud. Docela však naléhají, nevím, zda tento návrh vzít zpět.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
uhrazení dluhu v době, která Vám k tomu byla poskytnuta exekutorem na základě zákona, není důvodem pro podání návrhu na zastavení exekuce a Váš návrh bude zamítnut. Návrh na zastavení exekuce by byl odůvodněný pouze v případě, kdybyste dluh uhradil ještě před tím, než věřitel (oprávněný) podal k exekutorovi (soudu) návrh na nařízení exekuce.
 
Pokud svůj (neodůvodněný) návrh nevezmete zpět, bude se jím přesto muset procesně zabývat exekutor, příp. exekuční soud, což bude znamenat, že se faktické skončení exekuce (a případné uvolnění účtů) skutečně zdrží.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis