Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Dvě exekuce

Vloženo: 21.02.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, ručí nemovitostí za hypotéku dceři. Nyní je na dceru exekuce, má domluvený s exekutorem splátkový kalendář. Nyní ovšem přišel exekuční příkaz k prodeji nemovitosti v rámci jiného exekuční řízení. Ovšem jsou tam vyčísleny uroky z prodlení, které dcera také už uhradil. Je tam dluzna částka vyšší než dcera měla na začátku exekuce a to mezitím uhradil ještě dost vysokou částku. Je možné zrušit exekuci na prodej když neodpovídá skutečnosti. Je možné platit úrok z prodlení dvakrát? Děkuji za odpověď

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
pokud je exekučně vymáhaný dluh v takové výši, že k jeho vymožení (objektivně) postačuje některý z méně postihujících způsobů provedení exekuce (např. přikázání pohledávky z účtu u peněžního ústavu, srážky ze mzdy a jiných příjmů) než je prodej nemovitosti dlužníka (povinného), je možné, že bude exekutorem (popř. exekučním soudem) vyhověno návrhu dlužníka na zastavení exekuce prodejem nemovitosti.
 
Pokud však ostatními způsoby provedení exekuce nelze dluh vymoci, nebo jej sice lze vymoci, ale v poměrně dlouhém časovém období, je velmi pravděpodobné, že takovému návrhu na zastavení exekuce nebude vyhověno. 
 
Úrok z prodlení může být "zákonný" i "smluvní", přičemž každý takový úrok bývá v jiné procentní výši. Doporučujeme proto požádat exekutora o přesný rozpis toho, co je v exekuci po Vaší dceři vymáháno.
 
Tým IuRe 

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis