Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Dotaz na možný problém se jménem dlužníka na poštovní schránce

Vloženo: 24.08.2014
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Zabavení cizích věcí
Text otázky: 

Dobrý den, byl jsem požádán dobrým kamarádem, zda bych si na svojí poštovní schránku nepřidal jeho jméno za účelem doručování poštovní poukázky. Kamarád "bydlí" na úřadě V Praze, žije na Moravě ve společném bytě bez možnosti doručování. Současně jsou na něj ale vedeny exekuce. Nejsem si jistý, zda je toto řešení v pořádku a zda se nevystavuji nebezpečí "návštěvy" exekutora. Současně bych mu ale rád vyhověl. Předem Vám děkuji za odpověď. S přáním hezkého dne

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
exekutor je ze zákona oprávněn vstoupit do bytu, v němž má povinný svůj majetek, to znamená, že exekutor není vázán trvalým bydlištěm dlužníka. Jestliže bude mít dlužník na poštovní schránce své jméno a Vaši adresu někde evidovánu jako adresu pro doručování, vystavujete se riziku, že se exekutor může domnívat, že se dlužník na této adrese zdržuje a může tedy mít zde i svůj majetek a proto provede v bytě tzv. mobiliární exekuci.
 
Zkuste proto zvážit jiné varianty řešení, např. by se Váš kamarád mohl pokusit zařídit přímo u společnosti, která mu poštovní poukázku zasílá, aby byla zasílána Vám na Vaše jméno, případně Vám za tímto účelem udělil plnou moc (tj. plnou moc pro doručování písemností, včetně poštovních poukázek na jméno dlužníka, na Vaši adresu), případně si zřídit na poště P.O.BOX.
 
S pozdravem,
 

Tým IuRe 
 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis