Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Dotaz na minulost

Vloženo: 22.06.2015
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den, už je to dávno, co moje rodina přišla o veškerý majetek, který měla, díky exekutorskému úřadu v Přerově. Mě v podstatě rodič úplně odřízl od informací, které důvody k exekucím vedli. Nemám už chuť obviňovat svého druhého rodiče, proč se to vlastně dělo, ale mám pár otázek, na které bych rád znal odpověď. Lze se někde k té exekuci a dražbám dostat? Mám právo i po těch letech ( cca 10 let) na informace, týkající se oné exekuce a dražby majetku? A co bych měl ve svém případě podniknout? Obzvláště, když mi může hrozit nějaký letitý strašák. Přeji hezký den.

Text odpovědi: 

 Dobrý den,
 
z Vašeho dotazu přímo nevyplývá, zda jste byl účasníkem exekučního řízení, tedy osobou povinnou. Účastník řízení má samozřejmě právo nahlížet do příslušného soudního spisu. Jiné osoby, tedy ty,  které účastníkem exekuce nebyly, takové právo nemají, pokud jim k tomu nebylo uděleno oprávnění účastníka řízení (Vašeho rodiče).
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis