Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Dotaz na exekuce

Vloženo: 04.09.2018
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý, ráda bych se chtěla zeptat zda má exekutor povinnost sdělit mi bližší informace o dané exekuci popř o údajným nezaplaceným soudu z něhož exekuce je. Děkuji

Text odpovědi: 

 Dobrý den,
 
jakmile je exekutor pověřen exekučním soudem k provedení exekuce, je povinen zaslat povinnému (dlužníkovi) nejpozději s prvním exekučním příkazem
- vyrozumění o zahájení exekuce
- exekuční návrh,
- kopii exekučního titulu ("exekučním titulem" se rozumí pravomocné rozhodnutí, které přiznává věřiteli právo vůči dlužníkovi, např. rozsudek soudu)
- výzvu k dobrovolnému splnění vymáhané povinnosti, v níž vyčíslí vymáhaný nárok a zálohu na snížené náklady exekuce a náklady oprávněného, 
 
Ze všech těchto listin povinný zjistí, o jaký závazek se jedná.
 
I během exekučního řízení má povinný právo žádat exekutora o informace týkající se prováděné exekuce, rovněž má právo jako účastník řízení nahlížet u exekutora do exekučního spisu.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis