Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Dotaz

Vloženo: 15.06.2018
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den měl bych takový dotaz. Mám přítelkyni když ji. Bylo 13 matka ji založila paušál, matka se dostala do dluhu a neplatil nic.. Matce naskakali dluhy exekuce, vyhlásila bankrot oddlužení.. Vyšlo.. ale prý se bankrot nevešel na moji přítelkyní a její paušál.. A teď po více 10 letech přišla exekuce na moji přítelkyní z O2, že chtěli aby platila 2tis.. Platíme 500 nemáme na vyšší zplatku.. Chtěl sem se zeptat proc to není na její. Matku když byla nezletila má pritelkyne děkuji.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
dluh nebyl s největší pravděpodobností zařazen do oddlužení matky Vaší přítelkyně, protože smlouva s O2 byla nejspíše vedena na jméno Vaší přítelkyně a z pohledu O2 nebyla matka Vaší přítelkyně dlužnicí.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis