Zadávání dotazů do poradny je dočasně pozastaveno, na zaslané dotazy Vám nemůžeme odpovědět, děkujeme za pochopení!

 
 
Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v sekci Dokumenty/"Pravidla on-line poradny 2/2013" v levém sloupci, nebo po kliknutí na odkaz.
 
Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Dotaz

Vloženo: 15.06.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobry den chtea byc se zeptat jak je mozne aby mi dali exekuci, kdyz se prihlasili do insolvence memu priteli kterou podal roku 2011 a po vylaceni castky z insolvence byli uspokojeni a me pa dosel dopis v roku 2014. To je 3 roky u kterych si pak narokovali uroky. Exekuci uz ma zalcenou. Dluzna castka byla 30 000 Kc a udelali mi z toho 84000 Kc. Chtela bychse zeptat jestli je mozne s tim neco delat. Protoze kdyz se prihlsi do insolvence tak uz se ma prestat platit a zadne splatky neposlat. Za tu dobu co cekali na vyrizeni insolvence dluh a uroky stale narustali. Dekuji za odpoved

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
z Vašeho dotazu usuzujeme, že jste byla spolu s přítelem společným dlužníkem, tedy že jste oba dva odpovídali za zaplacení dluhu. V takovém případě je pak možné po tom z dlužníků, který není v insolvenci, vymáhat exekučně dlužnou částku i v době, kdy probíhá insolvenční řízení proti druhému dlužníkovi.
 
Zákonná překážka provádění exekuce v případě probíhající insolvence totiž platí pouze vůči insolvenčnímu dlužníkovi, tedy osobě, proti níž je vedeno insolvenční řízení, nikoliv proti solidárnímu dlužníkovi.
 
Dokud není uhrazena celá vymáhaná částka, tak samozřejmě k dlužné částce stále přirůstá příslušenství (většinou úroky z prodlení).
 
V rámci vymáhání celkové dlužné částky samozřejmě nelze celkem vymoci více, než činí celkový dluh (jistina, příslušenství, náklady předchozího řízení, náklady exekučního řízení). Abyste s přítelem získali přesný přehled toho, jaké částky a kdy byly na celkový dluh vymoženy, doporučujeme požádat exekutora o písemné přesné vyčíslení placení dluhu.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis