Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Dotaz

Vloženo: 11.05.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den chci se zeptat sme s ženou už tři roky loni sme se vzaly má žena nikomu nic nedluží já sem ovšem zadlužený než sme se vzaly udělali sme si u notáře předmanželskou smlouvu teď moji ženě přišlo na účet že to má exekutor chci jen vědět zda může takto jednat když mě uvedeno v předmanželské smlouvě že me dluhy které s měl před tím než sme se vzaly nebudou

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
vzhledem k tom, že dle ust. § 262a odst. 4 občanského soudního řádu ve spojení s ust. § 732 občanského zákoníku se na Vaše závazky vzniklé před uzavřením manželství pohlíží jako na závazky, pro které by bylo možné postihnout (alespoň částečně) společné jmění manželů, je možné exekučně postihnout minimálně bankovní účet Vaší manželky, a to bez ohledu na to, zda jste s manželkou uzavřeli dohodu o úpravě vašeho manželského majetkového režimu.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis