Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Doporučenka z úřadu práce

Vloženo: 19.10.2017
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den, byla mi úřadem práce předána doporučenka zaměstnání a chci se zeptat jestli musí být do 3 dnů předána zpět zprostředkovatelce? Ta mi říkala že mám poslat mailem dané firmě žádost o zaměstnání a tu ji následně přeposlat. Na žádost ještě neodpověděli.Tak se ptám jestli musí být doporučenka podepsána do 3 dnů, i když chtěla poslat tu žádost.

Text odpovědi: 

 Dobrý den,
 
dle zákona o zaměstnanosti je uchazeč o zaměstnání povinen poskytnout pobočce Úřadu práce příslušnou součinnost, zejména projednat doporučené zaměstnání ve lhůtě stanovené pobočkou ÚP (viz ust. § 31 zákona o zaměstnanosti).
 
Pokud Vám tedy pobočka ÚP uložila zaslat žádost o zaměstnání zaměstnavateli ve lhůtě 3 dnů a prokázat takové zaslání, jste tak povinna učinit. V opačném případě byste mohla být považována za uchazeče, který maří součinnnost s pobočkou ÚP, což by mohlo vést k Vašemu vyřazení z evidence uchazečů.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis