Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Dohoda o rozvázání pracovního poměru

Vloženo: 29.01.2019
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den,

obracím se na Vás s žádostí o pomoc. Pracovala jsem 4 roky na krajském úřadu, na oddělení spisové služby a po 4 letech jsem přešla na jinou pozici u stejného zaměstnavatele a to jako asistentka na odboru školství, kde jsem přesně jeden rok. Vedoucí odboru se nyní svévolně rozhodl, že na mě není spoleh a že se rozejdeme a to dohodou o rozvázání pracovního poměru s odstupným platem ve výši 3 měsíce. V prosinci jsem dostala odměny, ve výši 90% platu a osobní ohodnocení mi sníženo nebylo, Důvod nesdělil, podmínky pro to nejsou splněny, jelikož jsem nedostala žádný vytýkací dopis, ano formální či neformální napomenutí. Vždy na mě byl spoleh a pracovala jsem dobře. Důvod mi nechtěl sdělit. Nyní čeká na mé rozhodnutí.
Já nastupuji 6. 2. 2019 do nemocnice na zákrok a pak 2-3 měsíce rekonvalescence doma. Vím, že nemusím přistoupit na dohodu, ale zároveň v těchto podmínkách se bude špatně pracovat. Řekla jsem, že nejdřív si musím vyřešit své zdravotní problémy ( o kterých mimochodem věděl) a pak se můžeme domluvit.
Ráda bych věděla, na co mam nárok a popřípadě jestli si můžu říct např. o větší odstupné např. ve výši 5 měsíců, či 6.

Moc děkuji za odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

v případě rozvázání pracovního poměru dohodou nic nebrání tomu, abyste se se zaměstnavatelem dohodli na vyšším než zákonném odstupném. Je ovšem pouze na vůli zaměstnavatele, zda na takové podmínky rozvázání pracovního poměru přistoupí či nikoliv. V případě, že se na výši odstupného nedomluvíte, náleží Vám (s ohledem na délku trvání pracovního poměru) odstupné ve výši trojnásobku Vašeho průměrného výdělku.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis