Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Dodatek k pracovní smlouvě

Vloženo: 28.01.2019
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den,
mám dvě pracovní smlouvy v jedné organizaci. Jako vychovatelka školní družiny 0,6 úvazku na dobu neurčitou a jako učitelka MŠ na o,4 též na dobu neurčitou. Nyní od 1.2. 2019 mám být učitelkou v MŠ na celý úvazek po dobu rizikového těhotenství a následně rodičovské dovolené jedné z kolegyní. Ředitel mi navrhl řešení, že dohodou rozvážeme pracovní poměr na v úvazek vychovatelky,na mé místo nastoupí jiná pracovnice a doplněk ke smlouvě učitelky MŠ bude následující - úvazek bude na 1,0 na dobu neurčitou, ale zároveň po dobu rodičov. dovolené kolegyně. Až se ona vrátí do zaměstnání, prý mi nějaké místo zajistí. Toto se mi nelíbí, a proto se chci zeptat,
zda je možný dodatek ke smlouvě vychovatelky, kde bude uvedeno, že jsem přeřazena na celý úvazek jako učitelka mš a v případě návratu kolegyně se vrátím na své původní místo vychovatelky (tedy k původní smlouvě). Též pracovnice, která nastoupí místo mě, by měla ve smlouvě napsáno, že její smlouva je pouze na dobu určitou.
Děkuji moc za odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

bohužel nelze zaručit, že Vás zaměstnavatel bude zaměstnávat i po návratu Vaší kolegyně do zaměstnání. Volba v takovém případě vždy náleží zaměstnavateli. Na tom by nic neměnilo ani to, že by zaměstnavatel sjednal s Vámi pracovní smlouvu na dobu neurčitou a s novou kolegyní nastupující na Vaše místo pracovní smlouvu na dobu určitou.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis