Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Dobrý den

Vloženo: 09.10.2018
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Manželce zablokoval účet exekutor na částku 2000 na její účet chodí i mé peníze jak se knim dostat když nejsou schopni odeslat castku2000 a stav účtu je nini 21000 pořád chci ať přijede za ním na pobočku ale jak když všechny peníze jsou na účtě tedy se tam dostat nemůže

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
po dobu blokace bankovního účtu není banka oprávněna umožnit majiteli účtu disponovat na účtu s částkou, která odpovídá výši vymáhaného dluhu a nákladů exekuce, a to do té doby, dokud
a) není celková vymáhaná částka z účtu odepsána a zaslána na účet exekutora
nebo
b) banka neobdrží písemný pokyn exekutora k odblokování účtu.
 
Povinný má při blokaci bankovního účtu právo požádat banku o vyplacení částky rovnající se dvojnásobku životního minima jednotlivce. Takovou žádost lze však podat pouze jednou.
 
Tým IuRe 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis