Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Dlzhy manzela pred uzavrenim manzelstvi

Vloženo: 23.09.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobry den chtela bych se zeptat zda mi muze dat exekutor srazky z prispevku na peci na dluhy manzela ktere nabyl pred uzavrenim manzelstvi?dekuji a preji hezky den.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
v případě, kdy je exekuce prováděna pro vymožení dluhu, který Váš manžel převzal před uzavřením manželství, mohou být exekučně postiženy pouze peněžní prostředky nacházející se na bankovním účtu vedeném na Vaše jméno, nikoliv Vaše mzda nebo příspěvky na péči vyplácené Vaší osobě.

 
Peníze na účtu je však v tomto případě možné postihnout jen do výše, která by Vašemu manželovi z Vašeho účtu připadla, kdyby došlo ke zrušení a vypořádání společného jmění manželů (to se děje ve většině případů hlavně při rozvodu manželství).
Takové "zrušení" a " Vypořádání" společného jmění by hypoteticky provedl exekutor, který by matematickým výpočtem došel k částce, na kterou by měl Váš manžel z účtu nárok a kterou je tedy možné z Vašeho účtu exekučně strhnout.
Obecně platí, že každému z manželů náleží při zrušení a vypořádání společného jmění jedna polovina společného jmění, teoreticky by tedy mohl exekutor postihnout polovinu prostředků nacházejících se na Vašem bankovním účtu.
 
 
Pokud by soudní exekutor vydal exekuční příkaz k postižení Vašeho příspěvku na péči, podejte k exekutorovi návrh na zrušení takového příkazu z důvodu, že dluh převzal Váš manžel před uzavřením manželství a že Vám lze postihnout pouze bankovní účet způsobem uvedeným shora. 

 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis