Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Dluhy pred manželstvim

Vloženo: 25.01.2015
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den mám otázku,mám exekuce má přítelkyně je už půl roku v insolvenci a chtěly bychom si vzít,tak se chci zeptat zda to pak nebude mít vliv na mou budoucí ženu.I co se týká toho až skončí u ní insolvence tak jestli exekutor na ní pak skrz mé dluhy nemůže.Zda je lepší zůstat ve společné domácnosti,nebo byste nevideli problém v tom uzavřít manželství?Děkuji za odpověd

Text odpovědi: 

 
Dobrý den,
 
předpokládáme, že Vaše přítelkyně má insolvenci formou oddlužení, nejspíše splátkovým kalendářem. I v tomto případě platí, že jestliže po dobu oddlužování získá jakýkoliv majetek, pak je nutné jej zahrnout na splácení dluhů v insolvenci, Týká se to však pouze majetku, který byste společně získali v průběhu manželství do společného jmění manželů., netýká se to Vašeho výlučného majetku (tj. majetek, který jste zdědil, příp. který jste získal před manželstvím).
 
V podstatě to stejné se dá říci o exekucích vedeným na Váš majetek. Na splácení Vašich dluhů, které vznikly před tím, než uzavřete sňatek, nelze použít majetek, který patří pouze Vaší přítelkyni(získala jej před uzavřením manželství či který ona zdědí). Majetek, který byste společně nabyli během manželství, se může stát předmětem exekuce, avšak pouze v části, která by při rozdělení majetku náležela Vám.
 
Pro vaše dluhy před manželstvím dále v současné době platí, že v rámci exekuce nemůže exekutor postihnout mzdu manžela ani nemůže zablokovat peněžní prostředky na účtu, který patří pouze manželu, který není dlužníkem.
 
S pozdravem,
 
Tým IuRe
 

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis