Zadávání dotazů do poradny je dočasně pozastaveno, na zaslané dotazy Vám nemůžeme odpovědět, děkujeme za pochopení!

 
 
Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v sekci Dokumenty/"Pravidla on-line poradny 2/2013" v levém sloupci, nebo po kliknutí na odkaz.
 
Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Dluhy a exekuce

Vloženo: 30.06.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den,prosím o radu máme exekutora na krku,návštěva u nas doma už proběhla, dohodli jsme se na určitou částku splacet kazdy mesic a také pravidelně manžel každý měsíc plati,ale problém je v tom že exekutor záda moji banku o poskytnutí informace z mého účtu, za poskytnutí informací mě banka účtuje 250 a už 2 krát exekutor zažádal; otaska zní může exekutor zablokovat a zkoumat muj ucet i když pravidelně splaci manžel každý měsíc. Děkují moc předem.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
ano může, vzhledem k tomu, že jste manželkou povinného, je možné ze zákona exekučně postihnout Váš bankovní účet.
Co se týče strženého poplatku za sdělení informace o stavu Vašeho účtu upozorňujeme, že banka je povinna poskytnout exekutorovi informaci bezplatně (viz § 34 odst. 1 exekučního řádu), dle našeho názoru tedy není oprávněna Vám poskytnutí informace účtovat.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis