Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Dluh a exekuce

Vloženo: 28.07.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Prodej při dražbě, ocenění, manipulace
Text otázky: 

Dobrý den, dostala jsem se do exekuce a chtěla jsem se zeptat, jestli je možné, aby mě navštívil exekutor doma, když mi strhávají exekučně určitou splátku z příjmu? Děkuji za odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
ano, je to možné, exekutor může exekuci provést i více způsoby najednou, např. srážkami ze mzdy a zároveň prodejem movitých věcí povinného.
 
Nicméně dle exekučního řádu je přeci jen exekutor povinnen použít při provádění exekuce nejdříve méně zatěžující způsoby provedení exekuce, k nimž patří srážky ze mzdy a postižení bankovního účtu povinného. A teprve tehdy, je-li zřejmé, že tyto způsoby nebudou k vymožení povinnosti dostačující, může exekuci provést některým z dalších způsobů (např. prodejem movitých věcí nebo nemovitostí).
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis