Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Deponovana exekuce

Vloženo: 04.04.2019
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den,mám deponovanou exekuci u byvaleho zaměstnavatele kterej mi srazil měsíčně nějakou částku ,volal jsem mu co bude s těma penězi které pozastavoval a on mi řekl že budou u něj dokud exekutor neodepíše co s penězi mají dělat tak se chci zeptat jestli zamestnavatel může takhle postupovat a popř jak mám dal postupovat dekuji za odpoved

Text odpovědi: 

Dobrý den,

exekutor v rámci exekuce vydává tzv. příkaz k provedení exekuce. Ve Vašem případě se bude jednat o příkaz k provedení exekuce srážkami ze mzdy. Jakmile je zaměstnavateli takový příkaz doručen, je povinen strhnout ze mzdy příslušnou srážku.
Poté, co nabyde příkaz k provedení exekuce právní moci, exekutor tuto skutečnost sdělí zaměstnavateli a ten straženou částku zašle na účet exekutora.
Ohledně podrobnějších informací o Vaší exekuci, tedy i ohledně právní moci exekučního příkazu, byste se měl informovat u exekutora, který exekuci provádí.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis