Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Dedictvi a exekuce

Vloženo: 05.08.2019
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Mam dum na kterem je exekuce ( nizsi nez hodnota domu) , o ktere se jedna (advokati ) o nejakou dohodu , mezi tim budu dedit jinou nemovitost , jejiz cast bych mohl prodat a mel bych dostatek penez na uhradu eventualni dohodnute castky (exekuce) , jak dalece mi muze exekutor v tomto branit ?

Text odpovědi: 

Dobrý den,

jelikož neznáme podrobnosti o Vašem případu, můžeme pouze uvést, že exekutor zpravidla prodeji nemovitosti nebrání, pokud je tedy její prodej reálný a jejím prodejem by došlo k uspokojení pohledávky.

Je však potřeba o úmyslu věc prodat informovat exekutora a mít jeho souhlas s prodejem. Jako dlužník totiž ve smyslu ust. § 44a odst. 1 exekučního řádu nemůžete se svým majetkem nakládat.

Také exekutorovi nic nebrání v tom, aby věc, v tomto případě tedy nemovitost nebo její část, prodal ve dražbě dle ust. § 66 a násl. exekučního řádu ve spojení s ust. § 335 a násl. občanského soudního řádu.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis