Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Dcera se vrací s exekucemi domů

Vloženo: 28.07.2017
Kategorie: 
Zabavení cizích věcí
Text otázky: 

Dobrý den, dcera odešla v 16 letech z domu a nyní se vyhublá vrátila s přítelem. Je jasné, že žila na ulici a zažila toho hodně. Prosila o to, zda by u nás mohla zůstat. Vzali bychom ji rádi domů, ale bojíme se exekucí, které začnou chodit. Můžeme si dceru nechat doma a zároveň se nějak bránit před zabavením majetku? Žijeme v obecním bytě na malé obci, nejsme bohatí, ale žijí s námi další 3 děti, na které nechceme, aby to mělo dopad. Je prosím nějaké řešení téhle situace? Již jsme za ni v minulosti nějaké peníze platili, ale teď už nechceme ani nemáme velké úspory. Děkuji vám za odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
bohužel neexistuje způsob, kterým byste mohla 100% ochránit majetek svůj a dalších osob v bytě bydlících, pokud umožníte bydlet v bytě osobě, proti níž je vedena exekuce.
 
Exekutor je totiž oprávněn provést exekuci movitých věcí v bytě, ve kterém dlužník bydlí a osoby, kterým exekucí postižené věci patří, se teprve poté musí domáhat jejich vyškrnutí ze soupisu a prokázat své vlastnické právo k věcem.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis