Zadávání dotazů do poradny je dočasně pozastaveno, na zaslané dotazy Vám nemůžeme odpovědět, děkujeme za pochopení!

 
 
Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v sekci Dokumenty/"Pravidla on-line poradny 2/2013" v levém sloupci, nebo po kliknutí na odkaz.
 
Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Bolestne

Vloženo: 19.03.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den. Prosím o radu ohledně bolestne ho a úhrady ušlechtilé mzdy pri pracovním úrazu které mi má být uhrazeno ale mám exekuci mám na to vyplacení nárok nebo to vše případne exekuci. Děkuji.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 

exekucí je dle ust. § 299 občanského soudního řádu rovněž možné postihnout příjmy, které povinnému nahrazují odměnu za práci, mezi které patří
- náhrada za ztrátu na výdělku po dobu dočasné pracovní neschopnosti
- náhrada za ztrátu na výdělku po skončení dočasné pracovní neschopnosti.

Uvedené náhrady mohou být exekučně postiženy až do výše exekucí vymáhané částky. 

 
Oproti tomu náhrada za bolest a ztížení společenského uplatnění není příjmem, který povinnému nahrazuje odměnu za práci a nárok na její vyplacení tak nelze exekučně postihnout. Pokud však bolestné bylo již vyplaceno na účet povinného, nic nebrání exekutorovi exekučně postihnout takový účet. 

 
Tým IuRe 

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis