Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Blokace účtu v oddlužení

Vloženo: 05.04.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den, už půl roku mám povoleno oddlužení, splátky pravidelně z platu odcházejí,, vše je v pořádku a ráda bych si založila na své jméno bank.účet. Může mi ho některý z exekutorů zablokovat? děkuji za Vaši odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
i za trvání oddlužení lze provést exekuci na majetek dlužníka, který nespadá do majetkové podstaty dlužníka. To je majetek, který dlužník získá poté, co nastanou účinky schválení oddlužení (tj. od okamžiku, v němž je schválení oddlužení zveřejněno v insolvenčním rejsříku) z té části příjmů, která nepodléhá oddlužení. Zjednodušeně řečeno jde o majetek, který dlužníku zbude poté, co splní každý měsíc podmínky oddlužení.   
 
Takový majetevšak k lze exekučně postihnout jen pro pohledávky, které nemají být uspokojeny při oddlužení a současně které vzniknou poté, co nastaly účinky schválení oddlužení (viz výše).
 
Pokud tedy není některá z Vašich exekucí nařízena pro takové pohledávky, můžete mít své finance uloženy na svém bankovním účtu bez toho, aniž by hrozilo, že Vám je některý z exekutorů postihne exekucí.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis