Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

blokace účtu po splacení exekuce - problém s číslem jednacím

Vloženo: 11.10.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, můj problém se týká doručování písemností. Po splacení exekuce mi exekutor již zaslal písemné zrušení exekučního příkazu. Problém je v elektronické komunikaci exekutorského úřadu a banky. Banka tvrdí, že exekutor jí zaslal špatně označenou písemnost. Že doručený příkaz ke zrušení exekuce musí mít stejné číslo jako příkaz k blokaci. Tedy nejen stejnou spisovou značku (což je jasné), ale i stejné pořadové číslo listu - tedy to číslo za pomlčkou. Je tento postup banky správný? Děkuji za odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
postup banky není správný a došlo zcela jistě z její strany k nepochopení "čísla jednacího", kdy se za pomlčkou uvádí číslo listu daného spisu, tedy spisu exekučního. Každá listina má tak své vlastní číslo listu. Jsme i toho názoru, že důležitý je obsah listiny, který exekutor zaslal, nikoliv spisová značka nebo číslo jednací; je-li z obsahu listiny srozumitelný obsah, tedy zejména koho a jaké věci se týká, je banka takovou listinou vázána.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis