Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Blokace účtu i po splacení exekuce

Vloženo: 07.08.2017
Kategorie: 
Jiné nezákonnosti a problémy exekucí
Text otázky: 

Dobrá den. Na partnterku byla uvalena exekuce ve výši 14 036 kč a to jak na plat, tak i na účet. V částce jsou již i zahrnuty veškeré výdaje exekutorovi. Celá tato částka byla zaplacena formou stržení z platu partnerky ve dvou měsících. A i po zaplacení má partnerka více než měsíc stále blokovanou částku na účtě. Nemá snad soudní exekutor nějakou zákonnou lhůtu, do kdy po zaplacení dlužné částky musí prostředky na účtu nechat odblokovat? Děkuji za radu.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
v exekučním řádu bohužel není uvedena žádná konkrétní lhůta, v níž je exekutor povinen zrušit vydaný exekuční příkaz a toto zrušení oznámit bankovní instituci, nicméně je povinen v řízení postupovat "rychle a účelně" a chránit práva účastníků řízení, tedy i práva Vaší přítelkyně.
Doporučujeme písemně požádat exekutora o zrušení exekučního příkazu a v případě jeho delší nečinnosti podat podnět k přezkoumání jeho postupu k předsedovi exekučního soudu (soudu, který pověřil exekutora k vedení exekuce), příp. k Exekutorské komoře ČR.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis