Zadávání dotazů do poradny je dočasně pozastaveno, na zaslané dotazy Vám nemůžeme odpovědět, děkujeme za pochopení!

 
 
Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v sekci Dokumenty/"Pravidla on-line poradny 2/2013" v levém sloupci, nebo po kliknutí na odkaz.
 
Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Blokace na účtu

Vloženo: 01.04.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dbrý den Chtěl bych vás poprosit o radu 29.3.2017 mi přišla blokace na účet ve výši 2 000Kč volal jsem do banky tam mi slečna řekla že je to od celního úřadu v Liberci tak si myslím že je to ohledně pokuty kterou jsem dostal cca před rokem a nezaplatil jsem jí chtěl bych se zeptat co s tím mohu dělat a co mi hrozí nerad bych platil z pokuty ve víši 1 500Kč nějak nejakou přehnanou sumu nebo mel za dveřmi exekutora už takhle mam trvalí pobyt na Městském úřadě děkuji za radu a pomoc.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
doporučujeme Vám co nejdřív kontaktovat Celní úřad a pokusit si sjednat splátky Vašeho dluhu (na ně však není právní nárok).
Vznikl-li Váš dluh po právu, tak samozřejmě doporučujeme dluh co nejdříve uhradit, předejdete tak možnému navýšení dlužné částky o náklady exekuce (bude-li věc předána k vymáhání exekutorovi).
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis