Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

Auto v exekuci

Vloženo: 21.06.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den Zajímá mě jestli smí státní policie zabavit nebo zadržet auto v exekuci při běžné silniční kontrole . Děkuji za odpověď P. M.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
Policie ČR je oprávněna zajistit vozidlo při běžné silniční kontrole pouze tehdy, je-li považována za věc důležitou pro trestní řízení, tedy např. v situaci, kdy vozidlo bylo určeno ke spáchání trestného činu, k trestnému činu bylo užito nebo bylo přímo získáno trestným činem. Právní podklad pro takové zajištění věci je obsažen v trestním řádu.

Velmi přehledně a podrobně se danou otázkou zabývá Ministerstvo vnitra ČR na svých webových stránkách zde www.mvcr.cz/clanek/bezpecnost-a-prevence-kradeze-motorovych-vozidel.aspx
 
V takovém případě je nepodstatné, zda je soudním exekutorem zároveň nařízena exekuce prodejem vozidla.
 
Zákon o policii dále dává možnost věc "odňat", avšak pouze ve spojení s přestupkovým řízením. Ani v tomto případě policie neodnímá a ani nemůže odejmout vozidlo na základě probíhající exekuce.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights
Strašnické divadlo

 AK Rašovský

 

Cannafest.com

ICT Network News  Forenzní DNA servis