Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.
 
V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.
 
V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi
 
IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

 

2 zaměstnání u 1 zaměstnavatele a exekuce

Vloženo: 30.05.2015
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, ráda bych se zeptala: Jsem zaměstnaná na poloviční úvazek v ZŠ jako vychovatelka. Na mzdu mám uvalenu exekuci a je mi strháváno do živ. minima. Nejsem v insolvenci. Je mi nabízen 2.poloviční úvazek u téhož zaměstnavatele jako uč. na pobočce v MŠ. Měla by to býd 2. pracovní smlouva. Můj dotaz je - bude mi i z druhé mzdy strháváno? Pokud ano, zůstane mi tak 2x minimum (tj. 2x cca 10.000,-) nebo to bude muset účetní sečíst a ve finále mi ze dvou pracovních poměrů a dvou mezd zbyde 1x minimum - tj. 10.000,- Kč ? Předem děkuji za zprávu. A. Janečková

Text odpovědi: 

Dobrý den,
do Vaší celkové mzdy bude započtena i odměna za další činnost, kterou budete konat u téhož zaměstnavatele. Nezabavitelná částka (zejména životní minimum) Vám tak bude odečtena až z takového celkového měsíčního  přijmu, nikoliv z každého příjmu zvlášť. 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights

 

 AK Rašovský

 

ICT Network News  Forenzní DNA servis